GRAND TOUR VENUS /GTV BUS/

REGION ŚLĄSK
"(...) życie to podróż. Wędrowcem jesteś i podróżnikiem" - Mały Książe.
Firma przewozowa Grand Tour Venus zatrudni na podstawie umowy o pracę, kierowców autobusowych z terenu gminy Pawłowiczki, Reńska Wieś, Polska Cerekiew, Bierawa, Cisek, Głogówek, Walce, Krapkowice, Gogolin, Rudziniec, Ujazd Śląski, Sośnicowice, Kędzierzyn Koźle, Toszek, Pyskowice, Gliwice, Zabrze, Jastrzębie, Rybnik, Częstochowa, Konopiska, Starcza, Blachownia, Herby, Boronów, Przystajń, Panki, Wręczyca, Kłobuck. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, stałe zatrudnienie, pracę w stabilnej firmie. Bliższe informacje pod nr telefonu 666-077-192 (numer dotyczy tylko spraw związanych z pracą).


WITAMY W NASZEJ FIRMIE…
Szanowni Państwo.

Serdecznie witamy Państwa na stronie internetowej GTVBUS POLSKA Sp. z o.o. (oddział Gliwice, Częstochowa, Kędzierzyn Koźle).

Pracownicy Spółki GTVBUS Polska i kadra zarządzająca posiada długoletnie doświadczenie w obsłudze przewozów pasażerskich zdobyte podczas lat pracy w biurze przewozowym Grand Tour Venus oraz innych podmiotach świadczących usługi transportowe (m.in. PKS i Arriva). Spółka GTVBUS jest odpowiedzialna za wykonywanie pracy kompleksowej przewozowej dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego oraz gminy Walce i częściowo powiatu krapkowickiego, prudnickiego, głubczyckiego (województwo opolskie). Na terenie województwa śląskiego spółka kompleksowo wykonuje zadania przewozowe dla gmin Rudziniec (powiat gliwicki), Blachownia, Konopiska (powiat częstochowski) oraz Wręczyca Wielka (powiat kłobucki). Ponadto w komunikacji komercyjnej wykonujemy kilka innych linii na terenie powiatu częstochowskiego i kłobuckiego. Oprócz komunikacji regularnej każdego dnia GTVBUS Sp. z o.o. organizuje na zlecenie dowozy pracowników w systemie III zmianowym do firm w m.in. Gliwicach, Tychach (firmy Tenneco, Magna Car, Johnson Matthey Battery Systems ), przewożąc do zakładów pracy kilka tysięcy osób dziennie.

Podsumowując – każdego dnia w komunikacji lokalnej wyjeżdża na trasy ponad siedemdziesiąt autobusów, wykonując dziennie ponad trzynaście tysięcy kilometrów.

Usługi transportowe to nasza specjalność, a poniekąd pasja! W naszych działaniach staramy się być niezawodni, ciesząc się uznaniem i zaufaniem Klientów w kraju i za granicą. Stawiamy na jakość świadczonych usług! Docieramy do celu obdarzeni przez Państwa zaufaniem, które jest dla nas wyznacznikiem jakości wykonywanych przez nas usług.

Zespół pracowników GTV BUS Polska Sp. z o.o.


ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE - ZAWIESZENIE KURSU.

Z powodu nikłego zainteresowania z dniem 23.11.2020 (poniedziałek)  zawieszamy kursy:

9.30 K-Koźle - Twardawa - Głogówek,

10.10 Głogówek - Twardawa - K-Koźle. 

Za ew. utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy do korzystania z pozostałych kursów na tej linii.


UWAGA PODRÓŻNI!!!

PKS w Raciborzu  informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną

od dnia 12 listopada 2020 r. do odwołania

wprowadza się zmiany w kursowaniu autobusów na linii:

Racibórz – Gliwice - Katowice


Komunikacja na tej linii będzie wykonywana tylko w dni robocze

 tj. od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

 

Autobusy do i z Katowic nie będą kursować w soboty, niedziele i święta do odwołania.


ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – ZAWIESZONE KURSY OD DNIA 09.11.2020 ROKU KIERUNEK BLACHOWNIA, KONOPISKA.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną od 09 października 2020 r. (poniedziałek) w dni robocze do odwołania zawieszone zostają następujące kursy:

kierunek BLACHOWNIA:

6.47 Blachownia – Cz-wa – zawieszony,

14.35 Cz-wa – Blachownia – zawieszony,

15.40 Cz-wa – Blachownia – zawieszony,

19.55 Cz-wa – Blachownia (20.20) – Cz-wa – zawieszony,

20.55 Cz-wa – Blachownia – zawieszony,

16.06 Blachownia – Malice – zawieszony,

16.16 Malice – Blachownia – zawieszony,

kurs 18.50 Cz-wa – Blachownia – Cz-wa zakończy kurs na przystanku Blachownia Dworzec PKP – nie będzie realizowany kurs 19.15 Blachownia – Częstochowa.

 

kierunek KONOPISKA:

podróżni na kursie 6.45 Hutki – Wygoda – Cz-wa – w Wygodzie przesiadają się na linię 101 z Aleksandrii (o g. 7.02)

podróżni na kursie 7.01 Konopiska – Hutka – zabierają się kursem linii 101 z Konopisk do Cz-wy (o g. 7.05) – w Wygodzie przesiadają się na autobus do Hutek,

podróżni na kursie 8.45 Hutki – Wygoda – Cz-wa – w Wygodzie przesiadają się na linię 101 z Aleksandrii (o g. 9.02)

zawiesza się kurs 9.00 Cz-wa – Konopiska – Aleksandria – autobus zawieszony na odcinku Cz-wa – Wygoda, na odcinku Wygoda – Aleksandria (9.17) pojedzie zgodnie z planem,

zawieszony kurs 7.02 Wygoda – Cz-wa,

zawieszony kurs 9.02 Wygoda – Cz-wa, 


ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – ZAWIESZONE KURSY OD DNIA 09.11.2020 ROKU KIERUNEK WRĘCZYCA, PANKI, PRZYSTAJŃ, KŁOBUCK.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną od 09 października 2020 r. (poniedziałek) w dni robocze do odwołania zawieszone zostają następujące kursy:

6.20 Przystajń – Cz-wa

6.20 Stany – Przystajń – Wręczyca – Kłobuck Zagórze  p. 7.23

6.40 Przystajń – Cz-wa,

7.10 Cz-wa-Truskolasy,

7.23 Kłobuck Zagórze – Hutka p. 7.38

7.40 Hutka – Kłobuck Zagórze p. 7.53

7.54 Truskolasy-Cz-wa,

9.55 Przystajń – Cz-wa

11.15 Cz-wa – Przystajń   

13.35 Kłobuck Zagórze – Hutka – Truskolasy p. 13.57

14.05 Truskolasy – Hutka – Kłobuck Zagórze p. 14.22

14.25 Kłobuck Zagórze – Hutka – Truskolasy p. 14.47

14.40 Cz-wa – Przystajń,

14.55 Truskolasy – Hutka – Kłobuck Zagórze p. 15.12

15.20 Cz-wa-Aleksandria,

15.25 Kłobuck Zagórze – Hutka – Truskolasy – Przystajń – Stany p. 16.28

15.40 Cz-wa – Przystajń,

19.40 Przystajń – Cz-wa

20.40 Cz-wa – Przystajń

Wszystkie kursy na linii JEZIORO – KŁOBUCK ZAGÓRZE SĄ SKRÓCONE DO PRZYSTANKU KŁOBUCK RYNEK.

UWAGA podróżni z Przystajni do Kłobucka którzy jeździli autobusem ze STANÓW mogą jechać kursem 6.35 z Przystajni we Wręczycy Wielkiej przesiadka na autobus Jezioro – Kłobuck – czas oczekiwania 25 minut na przesiadkę. Można też dojechać kursem 5.35 z Przystajni wówczas przesiadka jest bezpośrednia.

 

OD 07 LISTOPADA 2020 W SOBOTY ZAWIESZA SIĘ NA CZAS PANDEMII KURSY:

6.35 Przystajń – Cz-wa p. 7.26

7.35 Cz-wa – Przystajń p. 8.26

8.35 Przystajń – Cz-wa p. 9.26

10.00 Cz-wa – Przystajń p. 10.51

11.10 Przystajń – Cz-wa p. 12.01

12.20 Cz-wa – Przystajń p. 13.11

Pozostałe kursy sobotnie kursują bez zmian.

 

OD 08 LISTOPADA 2020 ROKU W NIEDZIELE ZAWIESZA SIĘ DO ODWOŁANIA WSZYSTKIE KURSY NA LINII CZĘSTOCHOWA – PRZYSTAJŃ – CZĘSTOCHOWA.


ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – UTRUDNIENIA SPOWODOWANE ZAMKNIĘCIEM PRZEJAZDÓW W DNIACH 10 – 12 LISTOPADA 2020 ROKU

W związku z czasowym zamknięciem przejazdów kolejowych informujemy o zmianach jakie zachodzą w komunikacji autobusowej.

W dniach 10 i 11 listopada (wtorek, środa) 2020 zamknięty będzie przejazd kolejowy na drodze łączącej Cisie i Puszczew. W związku z powyższym w tych dniach autobusy na odcinku Węglowice – Puszczew – Cisie nie będą kursowały. Autobusy jadące od strony Blachowni będą dojeżdżały do przystanku CISIE PĘTLA.

W dniu 12 listopada 2020 (czwartek) zamknięty będzie przejazd kolejowy w miejscowości Borowe. W związku z czym przystanek BOROWE PKP w tym dni nie będzie obsługiwany.

Za utrudnienia przepraszamy.


ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – CZASOWE ZAWIESZENIA KURSÓW W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ COVID 19 OD DNIA 09.11.2020R.

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią COVID 19 oraz przejściem wszystkich szkół na zdalne nauczanie OD PONIEDZIAŁKU 09.11.2020 W DNI ROBOCZE WPROWADZA SIĘ NASTĘPUJĄCE ZMIANY:


kierunek PRZYSTAJŃ:


9.55 Przystajń – Cz-wa – zawieszony,

11.15 Przystajń – Cz-wa – zawieszony,

19.40 Przystajń – Cz-wa – zawieszony,

20.40 Cz-wa – Przystajń – zawieszony.

 

kierunek BLACHOWNIA:

6.47 Blachownia – Cz-wa – zawieszony,

14.35 Cz-wa – Blachownia – zawieszony,

15.40 Cz-wa – Blachownia – zawieszony,

19.55 Cz-wa – Blachownia (20.20) – Cz-wa – zawieszony,

20.55 Cz-wa – Blachownia – zawieszony,

16.06 Blachownia – Malice – zawieszony,

16.16 Malice – Blachownia – zawieszony,

kurs 18.50 Cz-wa – Blachownia – Cz-wa zakończy kurs na przystanku Blachownia Dworzec PKP – nie będzie realizowny kurs 19.15 Blachownia – Częstochowa.

 

kierunek KONOPISKA:

podróżni na kursie 6.45 Hutki – Wygoda – Cz-wa – w Wygodzie przesiadają się na linię 101 z Aleksandrii (o g. 7.02)

podróżni na kursie 7.01 Konopiska – Hutka – zabierają się kursem linii 101 z Konopisk do Cz-wy (o g. 7.05) – w Wygodzie przesiadają się na autobus do Hutek,

podróżni na kursie 8.45 Hutki – Wygoda – Cz-wa – w Wygodzie przesiadają się na linię 101 z Aleksandrii (o g. 9.02)

zawiesza się kurs 9.00 Cz-wa – Konopiska – Aleksandria – autobus zawieszony na odcinku Cz-wa – Wygoda, na odcinku Wygoda – Alekasndria (9.17) pojedzie zgodnie z planem,

zawieszony kurs 7.02 Wygoda – Cz-wa,

zawieszony kurs 9.02 Wygoda – Cz-wa,

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.


ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – OGŁOSZENIE LINIA CMENTARZ.

Szanowni Podróżni oddziału w Częstochowie. W związku z decyzją Rządu w sprawie zamknięcia cmentarzy informujemy, że linia specjalna "CMENTARZ" w Blachowni nie będzie uruchomiona w dniach 01 i 02. listopada 2020r.

ODDZIAŁ GLIWICE CZASOWE ZAWIESZENIA KURSÓW PKS RACIBÓRZ

Informujemy, że od 1 listopada 2020r. do odwołania wprowadzamy zmiany w kursowaniu autobusów na linii: Racibórz – Gliwice – Katowice

Komunikacja na tej linii będzie wykonywana tylko od poniedziałku do soboty oprócz świąt.

Zmiany w kursowaniu dotyczą następujących kursów:

* Racibórz (odj.13:15) – Katowice (przyj.14:45) – nie kursuje w niedziele;

* Katowice (odj.15:00) – Racibórz (przyj.16:30) – nie kursuje w niedziele;

* Racibórz (odj.17:15) – Katowice (przyj.18:45) – nie kursuje w niedziele;

* Katowice (odj.18:50) – Racibórz (przyj.20:20) – nie kursuje w niedziele


ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - ZAWIESZENIA KURSÓW SPOWODOWANE PANDEMIĄ COVID 19 OD DNIA 02 LISTOPADA 2020 R.

Z uwagi na rozszerzającą się pandemię COVID19 od dnia 02.11.2020 wprowadza się następujące ograniczenia w kursowaniu autobusów w oddziale Częstochowa:
Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - LINIA SPECJALNA CMENTARZ

Wzorem lat ubiegłych w dniach: 31.10 i 01.11.2020 (sobota, niedziela) zostanie uruchomiona linia specjalna "cmentarz" która pojedzie trasą Cisie Pętla - Gać - Blachownia Cmentarz - Blachownia Osiedle Leśne - Blachownia UM - Blachownia Cmentarna - Blachownia Cmentarz - Ostrowy.

Rozkład jazdy w załączeniu.


Załącznik
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – ZAWIESZENIE NIEKTÓRYCH KURSÓW Z UWAGI NA PANDEMIĘ.

Z uwagi na nasilającą się pandemię oraz przejście szkół średnich w strefie czerwonej na zdalne nauczanie zostają wprowadzone następujące ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji:

Od dnia 21.10.2020 (środa) nie będzie realizowany do odwołania kurs 15.20 Cz-wa – Konopiska – Aleksandria (podróżni proszeni są o skorzystanie z kursu jadącego o g. 15.40).

Od dnia 22.10.2020 (czwartek) nie będą realizowane do odwołania kursy:

6.35 Przystajń – Cz-wa – podróżni proszeni są o skorzystanie z kursów o g. 6.20 lub 6.40 Przystajń – Cz-wa,

7.10 Cz-wa – Truskolasy – podróżni proszeni są o skorzystanie z kursu o g. 7.35 Cz-wa – Przystajń,

7.54 Truskolasy – Cz-wa – podróżni proszeni są o skorzystanie z kursu o g. 7.49 Truskolasy – Cz-wa,

15.40 Cz-wa – Przystajń – podróżni proszeni są o skorzystanie z kursu o g. 15.15 lub 16.20 Cz-wa – Przystajń.

Wszystkie inne kursy z oznaczeniami S – kursują bez zmian.

Za ewentualne niedogodności przepraszamy.


ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE - ZMIANY W KOMUNIKACJI SPOWODOWANE PANDEMIĄ COVID19

Na wniosek Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie Koźlu od 20 października 2020 roku z powodu pandemii Covid19 zostanie zawieszona część kursów z oznaczeniem S.
W załączeniu prezentujemy kursy które będą obsługiwane.
Bliższe informacje o bieżącym kursowaniu autobusów w oddziale Kędzierzyn Koźle pod nr tel. 694 – 422 – 802.

Załącznik
Szanowni Podróżni.

Od dnia 19 października 2020 roku (poniedziałek) na wniosek podróżnych wprowadza się następujące zmiany w rozkładzie jazdy kierunek Wręczyca, Przystajń, Kłobuck:
Więcej
ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE – NOWE LINIE AUTOBUSOWE: KĘDZIERZYN KOŹLE – GŁUBCZYCE, ORAZ KĘDZIERZYN KOŹLE – BRANICE (OD DNIA 14 WRZEŚNIA 2020r.)

Informujemy P.T. Podróżnych, że z dniem 14 września 2020 roku (poniedziałek) GTVBUS Sp. z o.o. uruchamia nowe linie autobusowe w oddziale Kędzierzyn Koźle:

  • Kędzierzyn Koźle – Reńska Wieś – Pawłowiczki – Ucieszków – GŁUBCZYCE – Włodzienin – Dzbańce – BRANICE.
  • Kędzierzyn Koźle – Reńska Wieś – Pawłowiczki – Ucieszków – Grudynia – Jakubowice – Milice – Lisięcice – Zawiszyce – GŁUBCZYCE.

 

Odjazdy z Kędzierzyna Koźla Dworzec Autobusowy do GŁUBCZYC o godzinie: 9.15, 11.50, 15.45 (kurs ten jest skomunikowany z autobusem ze Sławięcic Szkoły),

Odjazd z Kędzierzyna Koźla Dworzec Autobusowy do BRANIC: 9.15.

Odjazdy z Głubczyc Dworzec Autobusowy do KĘDZIERZYNA KOŹLA o godzinie: 6.00(w ferie i wakacje), 6.15 (kursuje w dni nauki szkolnej, kurs ten w Kędzierzynie Koźlu skomunikowany z autobusami do szkół w Azotach i Sławięcicach), 12.30, 13.20.

Odjazd z Branic do KĘDZIERZYNA KOŹLA p. Głubczyce: 11.50

 

Bliższe informacje o nowych połączeniach pod numerem telefonu + 694 – 422 – 802

 

Rozkłady jazdy z każdego przystanku po trasie znajdują się

na stronie https://gliwice.gtvbus.pl/

(w zakładce oddział Kędzierzyn Koźle)

Autobusy kursować będą w dni robocze od poniedziałku do piątku (także w okresie ferii i wakacji szkolnych)

 


ODDZIAŁ GLIWICE - INDUSTRIADA 2020

26 września 2020 r. (sobota) odbędzie się Industriada –Święto Szlaku Zabytków Techniki. Chcemy w tym roku dołożyć swoją cegiełkę do tego wspaniałego wydarzenia.
Wspólnie z Zabytkową Stacją Kolejki Wąskotorowej w Rudach przygotowaliśmy kursy naszym Jelczem 120M na trasie GLIWICE – RUDY WĄSKOTOROWE.
Zawieziemy Was wprost spod samego dworca PKP w Gliwicach pod samą kolejkę wąskotorową w Rudach Raciborskich. Autobus będzie skomunikowany obustronnie z pociągami Kolei Śląskich w Gliwicach. Oczywiście na miejscu również dojedziemy tak abyście mogli pojechać pociągiem kolejki wąskotorowej. Trzy kursy będą przez Sośnicowice i jeden przez Knurów.
Przypominamy też, że naszymi autobusami możecie dojechać również w weekendy z Gliwic do Pławniowic. Tam możecie zwiedzić piękny Pałac w Pławniowicach oraz przejść się nad jezioro.
Do zobaczenia na pokładzie!

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – LINIOWE ROZKŁADY JAZDY KIERUNEK WRĘCZYCA, PRZYSTAJŃ, KŁOBUCK, MALICE WAŻNE OD DNIA 01 WRZEŚNIA 2020

W załączeniu prezentujemy liniowe rozkłady jazdy dla linii:

Cz-wa - Szarlejka - Kalej - Wręczyca Wielka - Golce - Truskolasy - Kawki - Praszczyki - Panki - Przystajń,

Cz-wa - Nowa Gorzelnia - Wydra - Wręczyca Wielka  - Golce - Truskolasy - Kawki - Praszczyki - Panki - Przystajń,

Cz-wa - Szarlejka - Kalej - Wręczyca Wielka - linia gminna 154 Długi Kąt - Borowe - Bieżeń - Czarna Wieś - Węglowice - Bór Zapilski - Nowiny - Kuleje - Brzezinki - Zamłynie - Truskolasy - Hutka,

Kłobuck - Grodzisko - linia gminna 155 Wręczyca Mała - Wręczyca Wielka - Borowe - Bieżeń - Puszczew - Jezioro,

Stany - Ługi Radły - Przystajń - Panki - Praszczyki - Kawki - Truskolasy - Golce - Wręczyca Wielka - Wręczyca Mała - Grodzisko - Kłobuck,

Kłobuck - Hutka - Truskolasy - (Przystajń),

linia Węglowice - Puszczew - Cisie - Blachownia zostanie dodana wkrótce.

Rozkład obowiązuje od dnia 01 września 2020 roku (wtorek).


Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY AUTOBUSÓW OD DNIA 01 WRZEŚNIA 2020 ROKU NA LINIACH CZĘSTOCHOWA – PRZYSTAJŃ, 154 WRĘCZYCA – BOROWE – KULEJE – TRUSKOLASY – HUTKA ORAZ 155 JEZIORO – BOROWE – WRĘCZYCA – GRODZISKO – (KŁOBUCK).

Informujemy, że od dnia 01 września 2020 roku (wtorek) w celu wprowadzenia postulowanych przez podróżnych korekt w rozkładzie jazdy zostają wprowadzone następujące zmiany:

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – NOWE LINIE KOMUNIKACYJNE OD DNIA 01 WRZEŚNIA 2020: STANY – PRZYSTAJŃ – TRUSKOLASY – WRĘCZYCA WIELKA – KŁOBUCK – (CZĘSTOCHOWA) ORAZ KŁOBUCK – HUTKA – TRUSKOLASY – PRZYSTAJŃ – (STANY)

Informujemy, że od dnia 01 września 2020 roku (wtorek) uruchamia się w dni nauki szkolnej linie:

Stany (6.20) – Górki (6.22) – Ługi Radły (6.30) – Bór Zajaciński (6.34)   – Wrzosy (6.35) – Brzeziny (6.37) – Przystajń (6.40) – Panki (6.47) – Praszczyki (6.50) –Kawki (6.52) –  Truskolasy (6.55) – Golce (7.00) – Wręczyca  Wielka 3 Maja Centrum (7.10) – Grodzisko (7.15) – Kłobuck Rynek – Kłobuck Zagórze.

oraz

Hutka Główna (WTZ o. 7.40) – Kłobuck Zagórze p. 7.55

Linie te umożliwią dogodny i bezpośredni dojazd oraz powrót młodzieży z w/w miejscowości do Kłobuckich szkół średnich.

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - WRĘCZYCA WIELKA - UKŁAD STANOWISK ODJAZDOWYCH Z PRZYSTANKU 3 MAJA CENTRUM.

W załączeniu przedstawiamy schemat układu stanowisk odjazdowych autobusów z przystanku Wręczyca 3 Maja Centrum obowiązujący od 17 sierpnia 2020 roku w kierunkach: Przystajń, Częstochowa, Kłobuck, Blachownia, Borowe.

Schemat
ORGANIZACJA RUCHU
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - GMINA BLACHOWNIA

W związku z uruchomieniem kursów pomiędzy Blachownią, a gminą Wręczyca Wielka od dnia 17 sierpnia 2020 roku nieznacznej modyfikacji ulega rozkład jazdy linii gminnych 161, 162 według załączonych zmian.

Zmiany
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - GMINA WRĘCZYCA WIELKA, PRZYSTAJŃ, BLACHOWNIA

W związku z podpisaniem z gminą Wręczyca Wielka umowy na świadczenie transportu publicznego informujemy, że z dniem 17 sierpnia 2020 roku nastąpią istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji na liniach:

Częstochowa - Wręczyca - Truskolasy - Przystajń - nowy rozkład jazdy, zostają uruchomione kursy w sobotę i niedzielę.

Uruchamia się dodatkowe kursy do Wręczycy przez: Szarlejkę - Kalej.

Ponadto wydłuża się niektóre kursy linii 161 o odcinek Cisie - Puszczew - Węglowice, oraz na linii 162 o odcinek Malice - Wręczyca Wielka. Dzięki temu gmina Blachownia i Wręczyca uzyskają bezpośrednie połączenia autobusowe.

Powstają dwie nowe linie gminne:

154 Hutka - Truskolasy - Zamłynie - Brzezinki - Kuleje - Nowiny - Bór Zapilski - Węglowice - Czarna Wieś - Bieżeń - Borowe - Długi Kąt - WRĘCZYCA WIELKA 3 MAJA CENTRUM (linia gminna), która dalej będzie przechodziła w linię komercyjną do Częstochowy PKP przez: Kalej - Szarlejka.

155 Jezioro - Puszczew - Bieżeń - Borowe - WRĘCZYCA WIELKA 3 MAJA - Wręczyca Mała - GRODZISKO (linia gminna), która dalej będzie przechodziła w linię komercyjną do KŁOBUCKA.

Wszystkie informacje dotyczące organizacji komunikacji oraz schemat połączeń znajdą Państwo w załączonych komunikatach.

Ogłoszenie
Schemat

WSZYSTKIE ODDZIAŁY - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15.08.2020) przedstawiamy harmonogram kursowania autobusów w naszych oddziałach: 

Gliwice w dniu 15.08.2020 - kursujemy jak w niedziele i święta,

Częstochowa w dniu 15.08.2020 - kursujemy jak w niedziele i święta,    

Kędzierzyn-Koźle w dniu 15.08.2020 - nie kursujemy


ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE – OD DNIA 10 SIERPNIA 2020 ROKU RUSZA NOWA LINIA AUTOBUSOWA: KĘDZIERZYN KOŹLE – TWARDWA – BIEDRZYCHOWICE – GŁOGÓWEK.

Informujemy P.T. Podróżnych, że z dniem 10 sierpnia 2020 roku (poniedziałek) GTVBUS Sp. z o.o. uruchamia nową linię przyśpieszoną Głogówek – Stare Kotkowice – Biedrzychowice – Zwiastowice – Twardawa – Kędzierzyn Koźle. Autobusy kursować będą w dni robocze od poniedziałku do piątku (także w okresie ferii i wakacji szkolnych).

Odjazdy z Głogówka do Kędzierzyna Koźla: 6.45, 10.10, 13.25, 15.00

Odjazdy z Kędzierzyna Koźla DA do Głogówka: 9.30, 12.50, 14.15, 15.30

Czas przejazdu 35 minut.

Oferujemy najtańsze ceny biletów i punktualność.

Ponadto w dni nauki szkolnej młodzież dojeżdżająca do szkół średnich w Azotach i Sławięcicach na dworcu autobusowym w Koźlu ma bezpośrednie skomunikowanie z naszym autobusem w tych kierunkach.

Równocześnie przypominamy o już istniejących kursach z Kędzierzyna do Głogówka przez Wróblin o g. 8.55 i 11.00. Z Głogówka do Kędzierzyna przez Wróblin o g. 5.10, 9.45 i 11.50.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NOWYCH POŁĄCZEŃ.


ODDZIAŁ GLIWICE – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU AUTOBUSÓW W DNIU 06 SIERPNIA 2020 ROKU W ZWIĄZKU Z WYŚCIGIEM KOLARSKIM TOUR DE POLOGNE KTÓREGO TRASA PRZEBIEGA NA TERENIE GMINY RUDZINIEC

W związku z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne informujemy, że w dniu       06 sierpnia 2020 (czwartek) roku w godzinach popołudniowo-wieczornych komunikacja autobusowa GTVBUS na terenie gminy Rudziniec będzie funkcjonowała według następującego porządku:
Więcej
ODDZIAŁ GLIWICE - CZASOWE ZAWIESZENIA KURSÓW

Informujemy, że w dniach od 25 lipca do 08 sierpnia 2020 roku nie będą w dni robocze wykonywane następujące kursy:

12:50 Pyskowice-Gliwice
19:13 Toszek-Słupsko
20:28 Słupsko-Toszek
20:40 Toszek-Gliwice
22:34 Gliwice-Bycina
oraz w soboty
6:34 Gliwice-Pyskowice

ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – LINIA CZĘSTOCHOWA – PRZYSTAJŃ „ODMRAŻANIE” KOLEJNYCH KURSÓW.

Informujemy, że od dnia 06 lipca 2020 roku (poniedziałek) zostaną „odmrożone” kolejne kursy na linii Częstochowa – Wręczyca – Panki – Przystajń.

W dni robocze:

Z Przystajni do Częstochowy zostanie dodatkowo przywrócony kurs o g. 8.30.

Z Częstochowy do Przystajni zostaje dodatkowo przywrócony kurs o g. 20.50.


Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – GMINA BLACHOWNIA – ZMIANY W FUNCJONOWANIU KOMUNIKACJI OD DNIA 06 LIPCA 2020 ROKU

Informujemy, że od dnia 06 lipca 2020 roku (poniedziałek) nastąpią zmiany w komunikacji autobusowej na terenie gminy Blachownia

Więcej
ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE – ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW OD DNIA 01 LIPCA 2020R

GTVBUS Polska Sp. z o.o. informuje, że od dnia 01 lipca 2020 roku wprowadza następujące zmiany w rozkładzie jazdy autobusów w oddziale Kędzierzyn Koźle:
  • Kurs 5.10D Dobieszów Skrzyżowanie – Kędzierzyn Koźle rozpocznie trasę od przystanku Pawłowiczki              o g. 5.20D;
  • Kurs 16.45S Kędzierzyn Koźle – Dobieszów Skrzyżowanie – zawieszony;
  • Kurs 15.10Dm Kędzierzyn Koźle – Pokrzywnica – Rozkochów – zmiana oznaczenia z D na S (kursuje tylko w dni nauki szkolnej).

RÓWNOCZENIE INFORMUJEMY, ŻE W NAJBLIŻSZYM CZASIE ZOSTANIE UTWORZONA NOWA PRZYŚPIESZONA LINIA: KĘDZIERZYN KOŹLE – TWARDAWA – GŁOGÓWEK – szczegóły wkrótce.


ODDZIAŁ GLIWICE, CZĘSTOCHOWA, KĘDZIERZYN KOŹLE – WAKACJE LETNIE 2020.

Informujemy, że od poniedziałku 29 czerwca 2020 roku obowiązywać będzie w komunikacji lokalnej GTV BUS oraz w sieci PKS Racibórz wakacyjny rozkład jazdy (nie będą realizowane rozkłady jazdy z oznaczeniem "S", dodatkowo realizowane będą kursy z oznaczeniem „H” lub „F”). Nauczycielom i uczniom życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - WAŻNY KOMUNIKAT GMINY PRZYSTAJŃ, PANKI, WRĘCZYCA WIELKA, KONOPISKA, BLACHOWNIA

Miło nam poinformować, że Spółka GTV BUS przygotowuje ofertę dowozu i odwozu (na III zmiany) do zakładów TRW przy ul. Rolniczej i al. Legionów w Częstochowie. Aby dopasować rozkład jazdy dla Państwa potrzeb prosimy o informacje zwrotne o ewentualnym zainteresowaniu ze strony mieszkańców powyższych gmin, którzy pracują w zakładach na w/w terenie. Prosimy wszystkie zainteresowane osoby o maila na adres slask@gtvbus.pl lub napisanie wiadomości prywatnej na Facebooku komunikacja lokalna GTV BUS.

ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - GMINA KONOPISKA INFORMACJA O "ODMROŻENIU" KOLEJNYCH KURSÓW.

Informujemy, P.T. Podróżnych, że od dnia 17 czerwca 2020 r. (środa) w dni robocze kurs 4.40 Hutki-Wygoda (dotychczas w czasie pandemii w Wygodzie następowała przesiadka na autobus 101 z Aleksandrii do Częstochowy) będzie kursował do Częstochowy bez przesiadki w Wygodzie.

ODDZIAŁ GLIWICE, CZĘSTOCHOWA, KĘDZIERZYN KOŹLE - BOŻE CIAŁO (11.06.2020) oraz PIĄTEK PO BOŻYM CIELE.

Informujemy, że w uroczystość BOŻEGO CIAŁA (11.06.2020 czwartek) autobusy komunikacji lokalnej GTV BUS oddział Gliwice i Częstochowa kursują jak w niedziele. Autobusy w oddziale Kędzierzyn Koźle w tym dniu nie kursują.

Natomiast w piątek 12 czerwca 2020 roku autobusy w oddziale Gliwice i Częstochowa będą kursować jak w soboty. Natomiast w oddziale Kędzierzyn Koźle autobusy w tym dniu kursują jak w dni robocze w ferie i wakacje (bez kursów z oznaczeniem S).

ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – LINIA: CZĘSTOCHOWA – WRĘCZYCA – PANKI - PRZYSTAJŃ URUCHOMIENIE DODATKOWYCH KURSÓW OD DNIA – 04.06.2020R.

W związku z „odmrażaniem” kolejnych dziedzin gospodarki przez Rząd R.P. informujemy, że z dniem 04 czerwca 2020 roku (czwartek) wzbogacamy naszą ofertę przewozową na linii obsługiwanej przez GTV BUS oddział Częstochowa w relacji: Częstochowa - Wręczyca Wielka - Panki - Przystajń. Więcej szczegółów

ODDZIAŁ GLIWICE - URUCHOMIENIE DODATKOWYCH KURSÓW OD DNIA 01.06.2020 ROKU.

Informujemy P.T. Szanownych Podróżnych, że od dnia 01 czerwca 2020 roku (poniedziałek) autobusy komunikacji lokalnej oddział Gliwice kursować będą jak w dni robocze w dni nauki szkolnej. Realizowane będą wszystkie kursy z oznaczeniem D oraz S.

ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – GMINA KONOPISKA KOREKTA W ROZKŁADZIE JAZDY LINII 101, 102, 103, 104 – OD DNIA 01.06.2020 ROKU

Informujemy, że na wniosek podróżnych i UG w Konopiskach z dniem 01 czerwca 2020 roku wprowadzamy następujące korekty w rozkładzie jazdy autobusów dedykowanych gminie Konopiska:
Więcej
ODDZIAŁ GLIWICE – PKS RACIBÓRZ URUCHAMIA KURSY DO KATOWIC I RACIBORZA OD DNIA 01.06.2020r.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Raciborzu informuje, iż od 1 czerwca 2020 r. wznawia kursowanie autobusów na linii: Racibórz – Gliwice – Katowice

Więcej
ODDZIAL GLIWICE - URUCHOMIENIE DODATKOWYCH KURSOW OD DNIA 18.05.2020 ROKU.

Informujemy P.T. Szanownych podróżnych, że od dnia 18 maja 2020 roku (poniedziałek) autobusy komunikacji lokalnej Gliwice kursować będą jak w dni robocze w dni wolne od nauki szkolnej. Realizowane będą wszystkie kursy z oznaczeniem D oraz H. Nie będą realizowane kursy z oznaczeniem S.

ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – LINIA: CZĘSTOCHOWA – WRĘCZYCA – PRZYSTAJŃ – ZMIANA CEN BILETÓW ORAZ URUCHOMIENIE DODATKOWYCH KURSÓW OD DNIA – 18.05.2020R.

W związku z „odmrażaniem” kolejnych dziedzin gospodarki przez Rząd R.P. informujemy, że z dniem 18 maja 2020 roku (poniedziałek) wzbogacamy naszą ofertę przewozową na liniach obsługiwanych przez GTVBUS oddział Częstochowa na linii Częstochowa – Wręczyca – Przystajń.
Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – GMINA KONOPISKA I BLACHOWNIA URUCHOMIENIE DODATKOWYCH KURSÓW OD 18 MAJA 2020

W związku z „odmrażaniem” kolejnych dziedzin gospodarki przez Rząd R.P. informujemy, że z dniem 18 maja 2020 roku (poniedziałek) wzbogacamy naszą ofertę przewozową na liniach obsługiwanych przez GTVBUS oddział Częstochowa dla autobusów kursujących na terenie gmin KONOPISKA i BLACHOWNIA.

Więcej
ODDZIAŁ GLIWICE, CZĘSTOCHOWA, KĘDZIERZYN KOŹLE – FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI W CZASIE WEEKENDU MAJOWEGO 2020

Informujemy, że w czasie weekendu majowego 2020 komunikacja autobusowa GTV BUS będzie funkcjonowała według planu:
Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – LINIA CZĘSTOCHOWA – PRZYSTAJŃ ZMIANY OD DNIA 15 KWIETNIA 2020

Z uwagi na nikłą frekwencję z powodu szerzącego się koronawirusa jesteśmy zmuszeni z dniem 15 kwietnia 2020 roku zmienić taryfę w linii komercyjnej Częstochowa – Wręczyca Wielka – Panki – Przystajń.
Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – GMINA BLACHOWNIA ZMIANY OD 16.04.2020R.

Z uwagi na ograniczenia związane z rozszerzającą się pandemią od dnia 16.04.2020 (czwartek) wprowadza się następujące zmiany w kursowaniu autobusów na linii Częstochowa – Blachownia – Częstochowa.

Uruchamia się w dni robocze kurs 4.58 Częstochowa – Blachownia (kursuje od poniedziałku do piątku).

Zawiesza się kurs linii 151 Częstochowa – Blachownia – Częstochowa o godzinie 11.28 (z Blachowni UM odjazd o g. 11.58) od poniedziałku do soboty (w niedziele kurs będzie wykonywany). Podróżni mogą skorzystać z kursu o godzinie 10.53 lub 11.53.

Pozostałe kursy będą wykonywane jak do tej pory zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w soboty.

Za utrudnienia przepraszamy.


ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE – FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W OKRESIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH A.D. 2020.

Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie Świąt Wielkanocnych 2020 w oddziale KĘDZIERZYN – KOŹLE  będzie funkcjonowała według specjalnego planu, co jest związane z zaleceniami ministerstwa zdrowia w zakresie ograniczonego przemieszczania się ludności.

Więcej
ODDZIAŁ GLIWICE – FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W OKRESIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH A.D. 2020.

Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie Świąt Wielkanocnych 2020 w oddziale GLIWICE będzie funkcjonowała według specjalnego planu, co jest związane z zaleceniami ministerstwa zdrowia w zakresie ograniczonego przemieszczania się ludności.

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – LINIA CZĘSTOCHOWA – PRZYSTAJŃ – FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W CZASIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH A.D. 2020

Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie Świąt Wielkanocnych 2020 w oddziale Częstochowa dla linii Częstochowa – Wręczyca – PRZYSTAJŃ będzie funkcjonowała według specjalnego planu, co jest związane z zaleceniami ministerstwa zdrowia w zakresie ograniczonego przemieszczania się ludności.

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – KONOPISKA – FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W CZASIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH A.D. 2020

Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie Świąt Wielkanocnych 2020 w oddziale Częstochowa dla gminy KONOPISKA będzie funkcjonowała według specjalnego planu, co jest związane z zaleceniami ministerstwa zdrowia w zakresie ograniczonego przemieszczania się ludności.

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – BLACHOWNIA – FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W OKRESIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH A.D. 2020

Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie Świąt Wielkanocnych 2020 r. w oddziale Częstochowa dla gminy BLACHOWNIA będzie funkcjonowała według specjalnego planu, co jest związane z zaleceniami ministerstwa zdrowia w zakresie ograniczonego przemieszczania się ludności.

Więcej
ODDZIAŁ GLIWICE – ZAWIESZENIE NIEKTÓRYCH KURSÓW NA CZAS EPIDEMII OD 06.04.2020 (PONIEDZIAŁEK).

Z uwagi na stan epidemii w Polsce oraz frekwencją bliską zeru na niektórych kursach od dnia 06 kwietnia 2020 r. (poniedziałek) GTV BUS Sp. z o.o. zawiesza się do odwołania w dni robocze następujące kursy:

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – ZAWIESZENIE NIEKTÓRYCH KURSÓW NA CZAS EPIDEMII DLA LINII CZĘSTOCHOWA – PRZYSTAJŃ OD DNIA 05.04.2020

Z uwagi na stan epidemii w Polsce oraz frekwencją bliską zeru informujemy, że w dniach:

05.04.2020 (niedziela)

11.04.2020 (Wielka Sobota)

12 i 13.04.2020 (pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych)

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA NA LINII CZĘSTOCHOWA – PRZYSTAJŃ                     NIE BĘDZIE KURSOWAŁA. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy. Równocześnie prosimy o śledzenie na bieżąco informacji o kolejnych zmianach na stronie internetowej oraz profilu FB – GTV BUS komunikacja lokalna.

WSZYSTKIE ODDZIAŁY – WAŻNY KOMUNIKAT

    Zgodnie z decyzją Rządu RP od dnia 25 marca do 11 kwietnia 2020 roku na terenie całego kraju w autobusach może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących.

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – LINIA CZĘSTOCHOWA – PRZYSTAJŃ CZASOWE ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW OD DNIA 25.03.2020R.

Szanowni Podróżni. W związku z wprowadzonym na terenie całego kraju stanem epidemii mając na uwadze zdrowie podróżnych oraz pracowników GTV BUS, z powodu ciągle zmniejszającej się liczby podróżnych informujemy, że od dnia 25 marca 2020 roku (środa) GTV BUS wprowadza na linii Częstochowa – Przystajń rozkład niedzielny we wszystkie dni tygodnia.

Więcej
WSZYSTKIE ODDZIAŁY – STAN ZAGROZENIA EPIDEMICZNEGO – INFORMACJA.

W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników, w związku z ogłoszonym na terenie całego kraju stanem epidemicznym informujemy, że firma GTV BUS wprowadziła szereg zmian mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Więcej
ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE - ZAWIESZONE KURSY PKS GŁUBCZYCE.

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego PKS Głubczyce informuje, że od dnia 19 marca 2020 roku zawiesza do odwołania wykonywanie kursów:
7.50 Głubczyce - Kędzierzyn Koźle,
10.00 Kędzierzyn Koźle dworzec autobusowy - Głubczyce.

ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE - ZAWIESZONE KURSY PKS KŁODZKO OD DNIA 16.03.2020R.

Z uwagi na ogłoszony stan epidemiczny PKS Kłodzko informuje, że od dnia 16.02.2020 r. zawiesza do odwołania kursowanie autobusu
Kudowa Zdrój - Sosnowiec.
Odjazd z Kędzierzyna Koźla do Sosnowca o g. 13.06.
Odjazd z Kędzierzyna Koźla do Kudowy Zdroju o g. 12.10.
Bliższe informacje pod nr tel. 601 202 159.



ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - OGRANICZENIE FUNKCJONOWANIA KOMUNIKACJI OD DNIA 17 MARCA 2020 R.

Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony na terenie całego kraju, informujemy, że od dnia 17 marca 2020 r. (wtorek) autobusy GTV BUS obsługujące Oddział Częstochowa (linie do Konopisk, Blachowni, Przystajni) będą kursować jak w soboty. 
Dodatkowo w dni robocze od poniedziałku do piątku do obowiązującego w tym czasie sobotniego rozkładu jazdy uruchamia się dodatkowy kurs linii 151 o godzinie  4.23 trasą: Blachownia dworzec PKP - U. M. - Starowiejska - Częstochowa. Powyższe obowiązuje do odwołania. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

ODDZIAŁY GLIWICE, KĘDZIERZYN KOŹLE - OGRANICZENIE FUNKCJONOWANIA KOMUNIKACJI OD DNIA 16 MARCA 2020 R.

Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony na terenie całego kraju, informujemy, że od dnia 16 marca 2020 r. (poniedziałek) autobusy GTV BUS obsługujące Oddziały w GLIWICACH i KĘDZIERZYNIE KOŹLU będą kursować jak w dni robocze w okresie ferii i wakacji (nie będą obsługiwane kursy z oznaczeniem "S"). Powyższe obowiązuje do odwołania. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy. Bliższe informacje pod numerami telefonów z poszczególnych oddziałów w zakładce kontakt.

PKS RACIBÓRZ - CZASOWE ZAWIESZENIE KURSÓW NA LINII RACIBÓRZ - GLIWICE - KATOWICE OD DNIA 16 MARCA 2020 R.

Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego od 16 marca 2020 roku (poniedziałek) PKS Racibórz zawiesza do odwołania kursowanie wszystkich kursów autobusów linii przyśpieszonej Racibórz - Rudy - Sośnicowice - Gliwice - Katowice.
Oddział Gliwice - zawieszone dowozy wiernych na Msze św.

Z uwagi na dekret ks bpa Jana Kopca który informuje wiernych, że Msze Święte odprawiane będą bez udziału wiernych w niedziele 15, 22, 29 marca 2020 roku informujemy że dowozy wiernych w tych dniach do kościołów w Suchej Górze, Poniszowicach i Chechle nie będą realizowane.

ODDZIAŁY GLIWICE, CZĘSTOCHOWA, KĘDZIERZYN KOŹLE - ZMIANY W ORGANIZACJI KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ OD DNIA 16 MARCA 2020R.

W związku z zawieszeniem przez Ministra Edukacji Narodowej zajęć w placówkach oświatowych na terenie całego kraju informujemy, że od dnia 16 marca 2020 roku (poniedziałek) na wniosek organizatorów przewozów do odwołania komunikacja obsługiwana przez autobusy GTV BUS będzie funkcjonowała jak w dni wolne od zajęć szkolnych. Nie będą kursowały autobusy z oznaczeniem S. Ograniczenie dotyczy oddziałów w Gliwicach Kędzierzynie Koźlu i Częstochowie. O ewentualnych zmianach będziemy informowali Państwa na bieżąco za pomocą komunikatów na stronie internetowej i profilu FB - GTV BUS komunikacja lokalna.

ODDZIAŁ GLIWICE – ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY I TRASIE PRZEJAZDU AUTOBUSÓW PKS RACIBÓRZ DLA LINII GLIWICE – RACIBÓRZ OD DNIA 01 MARCA 2020R.

Nasz partner biznesowy PKS Racibórz informuje, że z dniem 01 marca 2020 roku wprowadza zmiany na linii Racibórz – Gliwice. Najważniejsza zmiana polegać będzie na skierowaniu autobusów od przystanku Przerycie przez Sośnicowice do Gliwic z pominięciem terenu gminy Pilchowice. Ponadto wszystkie kursy z Raciborza będą przedłużone przez Gliwice do Katowic. Wszystkie kursy na linii są przyśpieszone.

Więcej
ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE – ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY OD DNIA 01.03.2020 ROKU

Informujemy, że od dnia 01 marca 2020 roku wprowadza się następujące zmiany w rozkładzie jazdy autobusów:

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY AUTOBUSÓW – GMINA KONOPISKA I BLACHOWNIA.

Informujemy, że z dniem 12 lutego 2020 roku (środa) następują zmiany w rozkładzie jazdy oraz przebiegu autobusów komunikacji lokalnej dla gminy Konopiska i częściowo Blachowni.
Więcej
ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE – FERIE ZIMOWE 2020

Przypominamy, że w dniach 10 – 21 lutego 2020 roku w województwie opolskim uczniowie mają feryjną przerwę zimową w zajęciach szkolnych. W tym czasie w oddziale Kędzierzyn Koźle obowiązują rozkłady jazdy ważne w ferie i wakacje (nie kursują autobusy z oznaczeniem S, dodatkowo kursują autobusy z oznaczeniem F). Uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznych ferii zimowych.
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - OBNIŻKA CEN BILETÓW DLA LINII PRZYSTAJŃ.

Od dnia 28 stycznia 2020 wprowadzamy nową niższą taryfę cenową dla linii Częstochowa-Przystajń. Cena biletu jednorazowego do Przystajni z Częstochowy to 7.00 zł. miesięczny szkolny - 112.20 zł., cały bilet miesięczny to 220.00 zł.
Pozostałe ceny biletów na tej linii m.in. do Wręczycy, Truskolas, Panek także uległy obniżce. Zapraszamy do naszej kasy w Częstochowie (budynek dworca PKP) oraz na pokład naszych autobusów. Aktualny cennik znajduje się w zakładce taryfa cenowa.

ODDZIAŁ GLIWICE i CZĘSTOCHOWA - FERIE ZIMOWE 2020

Przypominamy, że w dniach 13 - 24 stycznia 2020 roku w województwie śląskim uczniowie mają feryjną przerwę zimową w zajęciach szkolnych. W tym czasie w oddziałach Gliwice i Częstochowa obowiązują rozkłady jazdy ważne w ferie i wakacje (nie kursują autobusy z oznaczeniem S, dodatkowo kursują autobusy z oznaczeniem H). Uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznych ferii zimowych.

ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE – ROZSZERZENIE OFERTY PRZEWOZOWEJ OD 02.01.2020R.

Informujemy P.T. Podróżnych, że z dniem 02.01.2020 roku firma GTVBUS Polska Sp. z o.o. rozszerza swoją ofertę przewozową docierając swoimi autobusami do miejscowości Wróblin, Wróblin Wyszków, Stare Kotkowice, Głogówek.

Więcej
ODDZIAŁ GLIWICE – ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY OD DNIA 01.01.2020r.

GTVBUS Polska Sp. z o.o. informuje, że z dniem 01.01.2020r. wprowadza się następujące zmiany w rozkładzie jazdy autobusów kursujących w Oddziale Gliwice – na zlecenie Gminy Rudziniec.

Więcej
ŻYCZENIA – BOŻE NARODZENIE, NOWY ROK A. D. 2020

W ten wyjątkowy czas nadchodzących świąt życzymy wszystkim naszym obecnym i przyszłym klientom oraz sympatykom spokojnych, rodzinnych, pełnych nadziei na lepsze jutro Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych radością i miłością, niosących pokój i odpoczynek.

Szampańskiej Sylwestrowej nocy oraz pomyślności w Nowym 2020 roku, który niech spełnia Państwa marzenia, będzie czasem pełnym optymizmu i powodzenia w życiu zawodowym i osobistym.


FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W CZASIE ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNYM A.D. 2019 / 2020 – ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – GMINA BLACHOWNIA.

Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku w oddziale Częstochowa dla gminy BLACHOWNIA będzie funkcjonowała następująco:

Więcej
FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W CZASIE ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNYM A.D. 2019 / 2020 ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – GMINA KONOPISKA.

Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku w oddziale Częstochowa dla gminy KONOPISKA będzie funkcjonowała następująco:

Więcej
FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W CZASIE ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNYM A.D. 2019 / 2020 ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – LINIA CZĘSTOCHOWA - PRZYSTAJŃ.

Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku w oddziale Częstochowa dla linii Częstochowa – PRZYSTAJŃ będzie funkcjonowała następująco:

Więcej
FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W CZASIE ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNYM A.D. 2019 / 2020 – ODDZIAŁ GLIWICE.

Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku w oddziale Gliwice będzie funkcjonowała następująco:

Więcej
FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI LOKALNEJ GTV BUS W CZASIE ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNYM A.D. 2019 / 2020 ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE.

    Informujemy P.T. Podróżnych, że komunikacja GTV BUS w okresie świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku w oddziale Kędzierzyn Koźle będzie funkcjonowała następująco:

Więcej
ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE - APLIKACJA KIEDY PRZYJEDZIE.

Z przyjemnością informujemy naszych podróżnych, że od dnia 03 grudnia 2019 roku firma GTV BUS oddział Kędzierzyn Koźle ma przyjemność zaoferowania swoim klientom aplikację mobilną KIEDY PRZYJEDZIE. Dzięki darmowej aplikacji możecie Państwo śledzić na bieżąco kursowanie naszych autobusów na terenie oddziału Kędzierzyn Koźle. Dzięki usłudze sprawdzisz, czy Twój autobus nie jest opóźniony lub przeciwnie  - czy kierowca czasami nie odjechał za wcześnie (co ułatwi rozstrzyganie spornych kwestii czasowych).

W najbliższym czasie usługa zostanie rozszerzona o Gliwice i Częstochowę.

ODDZIAŁ GLIWICE i KĘDZIERZYN KOŹLE - JARAMRK ADWENTOWY NA NIKISZU.

Mieszkańców Kędzierzyna, Ujazdu, Rudzińca, Gliwic, Knurowa, Gierałtowic, Zabrza zapraszamy do przejazdu okolicznościowego na JARMARK ADWENTOWY na NIKISZU w dniach 07 lub 08 grudnia (sobota lub niedziela) 2019 roku. Przejazd odbędzie się odrestaurowanym autobusem marki JELCZ 120M/3 - szczegółowe informacje na załączonym plakacie, naszym FB komunikacja lokalna GTV BUS lub żółty autobus. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zapisy przyjmowane są pod adres zoltyautobus120@gmail.com pozostałe osoby (nie zgłoszone do wyjazdu pocztą elektroniczną) będą zabierane w miarę wolnych miejsc.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjazdu.

Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - WYDŁUŻONE GODZINY OTWARCIA KASY BILETOWEJ

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem zakupami biletów miesięcznych informujemy, że wydłużamy do piątku (06.12.2019) godziny otwarcia kas biletowych mieszczących się w budynku dworca PKP przy ul.Wolnosci 21 (wejście od ul. Orzechowskiego) do godziny 20:45.

Dodatkowo informujemy że nasz dyspozytor jest dostępny do godziny 21:00 pod nr. Telefonu: 882-366-949

ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA – NOWA LINIA AUTOBUSOWA CZĘSTOCHOWA – PRZYSTAJŃ przez: Wydrę – Wręczycę Wielką – Truskolasy – Panki.

Od dnia 02 grudnia 2019 roku (poniedziałek) zapraszamy do korzystania z naszej nowej linii Częstochowa – Przystajń przez: Wydrę – Wręczycę Wielką – Truskolasy – Panki.

Więcej
ODDZIAŁ GLWICE – WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW RZECZYC I LIGOTY ŁABĘDZKIEJ.

Na wniosek mieszkańców sołectw Rzeczyce i Ligota Łabędzka wprowadzamy od dnia 01 grudnia 2019 roku udogodnienia dla podróżnych poprzez uruchomienie dodatkowych kursów autobusowych do i z Gliwic z przesiadką na przystanku Kleszczów Osiedle.

Więcej
ODDZIAŁ KĘDZIERZYN KOŹLE – WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW POKRZYWNICY, ŻUŻELI, STRADUNI, TWARDAWY ORAZ MALKOWIC.

Informujemy P.T. podróżnych że od 01 grudnia 2019 roku modyfikacji ulega trasa i rozkład jazdy autobusów jadących od Pokrzywnicy w kierunku Rozkochowa i Krapkowic.

Więcej
PKS RACIBÓRZ – OGRANICZENIE KURSÓW NA LINII RACIBÓRZ – GLIWICE.

PKS Racibórz informuje, że z dniem 01 grudnia 2019 roku ogranicza kursowanie na linii Racibórz – Gliwice – Racibórz.

Likwidacji ulegają kursy:

4.15 Racibórz – Gliwice

18.30 Racibórz – Gliwice

6.10 Gliwice – Racibórz

20.20 Gliwice – Racibórz

oraz wszystkie kursy sobotnie na tej linii.


ODDZIAŁ K. KOŹLE - ZAWIESZENIE USŁUGI TELE GTV BUS.

Firma GTVBUS Polska informuje, że z dniem 01 listopada 2019 roku z powodu małego zainteresowania zawiesza usługę Tele GTV BUS. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - LINIA CMENTARZ - BLACHOWNIA

Wzorem ubiegłego roku w Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2019 r.) GTV BUS uruchamia linię specjalną "CMENTARZ". Trasa linii: Cisie - Gać - Cmentarz Błaszczyki - Oś. Leśne - Blachownia UM - Blachownia Cmentarna - Blachownia Dworzec PKP - Ostrowy.
Przejazd linią jest bezpłatny.
Zachęcamy do skorzystania z udogodnienia.
Linia specjalna CMENTARZ 01.11.19.pdf
PKS OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - KRÓTKA HISTORIA PKS KĘDZIERZYN KOŹLE.

Początki PKS w Kędzierzynie Koźlu sięgają roku 1948. Wtedy to ekspozytura w Gliwicach oddelegowała do Koźla 10 pojazdów, które były parkowane obok remizy strażackiej. W 1952 roku ekspozytura PKS w Raciborzu organizuje Stację Terenową w Korzonku dla obsługi przewozów towarowych. Szybko wzrastające potrzeby transportowe, wynikające przede wszystkim z budowy na terenie miasta dużych zakładów przemysłowych takich jak: Zakłady Azotowe, Chemiczne, Elektrownia i Kozielska Fabryka Maszyn zmuszają do powołania do życia wyodrębnionej jednostki transportowej PKS – powołanie przez ministra transportu datuje się na dzień 5 grudnia 1955 roku.


Więcej
ODDZIAŁ CZĘSTOCHOWA - NOWY ODDZIAŁ BIURA GTV BUS W BLACHOWNI CENTRUM PRZESIADKOWE.

Informujemy P.T. Podróżnych, że od poniedziałku 28 października 2019 roku w biurze firmy GTV BUS w Blachowni (centrum przesiadkowe) będzie istniała oprócz sposobności uzyskania informacji o kursach autobusów GTV BUS także możliwość zakupu biletów miesięcznych. Serdecznie zapraszamy do nowego punktu.

ODDZIAŁ GLIWICE, CZĘSTOCHOWA, KĘDZIERZYN KOŹLE – INFORMACJA O KURSOWANIU AUTOBUSÓW W DNIACH 01 – 03.11.2019 oraz w dniu 11.11.2019r.